do kasy suma: 0,00 zł

Orzechy brazylijskie - naturalne źródło selenu

0
Orzechy brazylijskie - naturalne źródło selenu

Selen jest mikroelementem, którego żaden pokarm nie uzupełnia tak skutecznie, jak orzechy brazylijskie. Odpowiada on za prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego organizmu, wzmacnia odporność jak również wpływa pozytywnie na działanie hormonów tarczycy.

Orzech dziennie wydaje się lepszym rozwiązaniem niż łykanie suplementów, zwłaszcza gdy trzeba już brać inne leki. Osoby chore na Hashimoto opisują, że po wprowadzeniu tych orzechów do codziennej diety, objawy stały się dużo łagodniejsze.

[product id="728,771"]

Może się wydawać, że orzechy brazylijskie są bardzo kaloryczne (656 kcal w 100g), ale to dobre kalorie. Ich 100 gram to nawet 1900 mcg selenu, a dzienna zalecana dawka wynosi 55 mcg – czyli tyle, ile mniej więcej znajduje się w jednym orzechu.

Selen w brazylijskich orzechach polecany jest dla tych, którzy chcą zrzucić kilogramy albo pracują nad rzeźbą. Pomaga zwiększyć poziom testosteronu, korzystnego w tym wypadku zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Nie są one rośliną uprawną, a wszystkie ich zbiory pochodzą dziko rosnących drzew, przy czym w ciągu roku z jednego drzewa można uzyskać od 220 do 440 kg nasion tych orzechów. Wspomagają jakość nasienia u mężczyzn.

UWAGA!
Selen, jak wszystko inne, w zależności od dawki może być lekarstwem lub trucizną. Już 11 – 12 orzechów może spowodować nieprzyjemne skutki przedawkowania selenu, czyli nudności, łamliwość paznokci, wypryski i wypadanie włosów. Orzechy brazylijskie, podobnie jak inne orzechy, należą do silnych alergenów.

To co, po orzeszku?

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl