do kasy suma: 0,00 zł

Co powinnaś jeść w ciąży, aby Twoje dziecko było szczęśliwe i zdrowe?

0
Co powinnaś jeść w ciąży, aby Twoje dziecko było szczęśliwe i zdrowe?

Każda prawdziwa mama chce, aby jej dziecko prawidłowo się rozwijało, było zdrowe i szczęśliwe – również w okresie prenatalnym. Ogromne znaczenie mają przy tym substancje odżywcze dostarczane maluchowi, a szczególnie ich ilości. W końcu przez pępowinę transportowana jest krew wraz z praktycznie wszystkimi przyjętymi przez matkę płynami i produktami. Zależy Ci na tym, aby młody człowiek znajdujący się w Twoim brzuszku miał wszystko, czego potrzebuje? Sprawdź więc, co powinnaś jeść w ciąży – wiele od tego zależy!

Zacznijmy od tego, czego nie powinnaś jeść w ciąży

Warto zacząć od tego, czego nie powinnaś jeść w ciąży, ponieważ to właśnie te produkty mogą wyrządzić najwięcej szkód.

Przede wszystkim odpuść sobie wizyty w różnych restauracjach typu fast food - składniki wykorzystywane do serwowanych przez nie dań są kiepskiej jakości. Ulubiony burger, czy tortilla z pewnością przyniosą Ci wiele makroskładników, lecz będą to głównie tłuszcze, czyli niezbyt odżywcze substancje. Co więcej, tego typu „niesprawdzone” jedzenie często jest przepełnione sztucznymi barwnikami i polepszaczami smaku.

Unikaj również spożywania nadmiernej ilości słodyczy, ponieważ przynoszą one niewiele korzyści, za to z pewnością dodadzą Ci kilku kilogramów. Pamiętaj, że będąc w ciąży, przekazujesz dziecku wszystko – zarówno te dobre, jak i złe produkty.

Napoje, które należy omijać szerokim łukiem

Zanim przejdziemy do produktów, które powinnaś jeść w ciąży, omówmy jeszcze kwestię zakazanych napojów.

Na pierwszym miejscu zabronionych trunków jest oczywiście alkohol, którego obecność w organizmie dziecka może okazać się opłakana w skutkach. Maluch nie potrafi go bowiem przetrawić, przez co zatruty zostaje jego młody, delikatny organizm. Wynikiem tego są liczne choroby między innymi wady twarzoczaszki lub opóźnienie w rozwoju. Równie istotne jest, abyś odstawiła na bok napoje gazowane, a przede wszystkim wersje słodzone. Znajdujące się w nich konserwanty i sztuczne barwniki mogą zaszkodzić dziecku.

Co powinnaś jeść w ciąży? Zdrowe, naturalne produkty!

Produkty zbożowe, mięsa, jaja, zdrowe tłuszcze - prawidłowo zbilansowana dieta dostarczy Ci wszystkiego, co powinnaś jeść w ciąży. Witaminy i składniki mineralne są jednymi z podstawowych elementów zdrowego jadłospisu, dlatego postaw na owoce, warzywa i naturalne przetwory. Możesz również sięgać po ryby, które są źródłem takich substancji odżywczych jak białko, jod, czy witamina D.

Pamiętaj, że będąc w ciąży, powinnaś jeść dla dwojga, lecz nie za dwoje. Musisz dostarczać odpowiednią ilość rozmaitych substancji zarówno swojemu organizmowi, jak i dziecka.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl