do kasy suma: 0,00 zł

Dlaczego warto mieć sodę oczyszczoną w kuchni?

0
Dlaczego warto mieć sodę oczyszczoną w kuchni?

Soda oczyszczona to produkt uniwersalny i zawsze warto mieć ją w swojej kuchni. Zastosowanie znalazła w lecznictwie, gospodarstwie domowym, kosmetyce i nie tylko. Działa łagodnie, lecz efektywnie, a jej używanie jest naturalne, przyjazne dla środowiska i nietoksyczne. Czy wiedzieliście, że w starożytnym Egipcie używano jej w postaci naturalnie występującej mieszaniny sody oczyszczonej, sody i soli do rytualnego oczyszczania i mumifikacji zwłok?

Przeważnie sodę uzyskuje się w procesie chemicznym z naturalnej soli kuchennej. Jej naturalne złoża występują w Afryce i Ameryce Północnej. Ponadto stanowi składnik wielu wód mineralnych i ze źródeł leczniczych.

Zastosowania sody oczyszczonej są bardzo wielostronne. Można wymieniać je bez końca, najbardziej znane jest chyba jej działanie jako proszku do pieczenia. Jako środek czyszczący, dezynfekuje i usuwa kamień (osad wapienny), dlatego stosuje się ją także do zmiękczania wody w kuchni i podczas prania.

Używana w kosmetologii jest jako składnik wielu maseczek, domowych peelingów oczyszczających.

[product id="910"]

Soda oczyszczona ma także zastosowanie podczas mycia włosów. Dzięki swoim właściwościom jest też wykorzystywana w pieczeniu precli, zasadowych kąpielach odkwaszających oraz domowej roboty dezodorantach. Wielu zwolenników napojów z sodą oczyszczoną twierdzi, że regularne picie mikstury chroni przed chorobami nowotworowymi.


Chociaż soda oczyszczona ma wiele zalet, jest to jednak sól, która wiąże wodę w organizmie, a w przypadku nadmiernego spożycia może prowadzić do odwodnienia i innych skutków ubocznych. Do skutków ubocznych picia sody oczyszczonej zaliczają się m.in. biegunka, wymioty, skurcze żołądka, zawroty głowy, a nawet choroby nerek i wątroby.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl