do kasy suma: 0,00 zł

Jaka herbata obniża poziom cukru we krwi? Opowiadamy o działaniu prozdrowotnym herbat!

0
Jaka herbata obniża poziom cukru we krwi? Opowiadamy o działaniu prozdrowotnym herbat!

Herbata jest bardzo popularnym napojem. Obecna jest niemalże w każdym domu. Na półkach sklepowych można znaleźć różne jej rodzaje. Od czarnej, poprzez zieloną, aż do czerwonej i białej. Jednak niewiele osób świadomych jest tego, że bardzo wspomaga ona zdrowie. Jaka herbata obniża poziom cukru we krwi? Jaka przeciwdziała nowotworom? Czy picie jej jest korzystne dla zdrowia? Dziś chcemy poruszyć te kwestie.

Herbata idealna dla cukrzyków? Zielona!

Zielona herbata znana jest ze swoich prozdrowotnych właściwości. Od lat trwają badania nad jej działaniem i wyniki są fascynujące. Wpływa korzystnie na organizm człowieka na wielu płaszczyznach. Dostarcza do organizmu niezbędne witaminy, takie jak C, B, E, K. Zapewnia też optymalną ilość mikroelementów i aminokwasów. Znasz już odpowiedź na pytanie, jaka herbata obniża poziom cukru we krwi? Kiedy opowiemy ci o jej wszystkich właściwościach, będziesz sięgał po nią chętniej:

- obniża ryzyko zachorowania na cukrzycę typu II. Choroba ta dotyka coraz większą ilość osób. Mają one podwyższony poziom cukru we krwi, ponieważ ich organizm jest odporny na insulinę. I tutaj pomóc może zielona herbata. Uwrażliwia ona organizm na działanie insuliny, dzięki czemu obniża poziom cukru we krwi;

- poprawia funkcjonowanie mózgu. Wpływa na neuroprzekaźniki, zwiększając ich aktywność. Zwiększa też wydzielanie dopaminy. Dzięki temu ma działanie antydepresyjne. Posiada dużą ilość kofeiny, która pobudza mózg do pracy;

- pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Przyspiesza przemianę materii i pomaga w spalaniu tłuszczu;

- obniża ryzyko zachorowania na raka. Dzięki zawartym w niej przeciwutleniaczom hamuje proces niekontrolowanego rozrostu komórek;

Należy jednak przestrzegać zasad związanych z parzeniem zielonej herbaty. Temperatura wody powinna mieć około 80 stopni, nie więcej. W przeciwnym wypadku niektóre z właściwości tego naparu zostaną zneutralizowane poprzez działanie zbyt wysokiej temperatury.

[product id="1174,1421,1041"]

Wciąż zastanawiasz się, jaka herbata obniża poziom cukru we krwi i wspiera twoje zdrowie? Czarna!

Czarna herbata jest bardzo popularnym napojem. Niemalże każdy ma ją w domu. Jednak mało kto wie, że jej właściwości prozdrowotne są szerokie. Jest ona bogata w antyoksydanty i przeciwutleniacze, dzięki czemu neutralizuje wolne rodniki. Jej wpływ na organizm jest szeroki. Jaka herbata obniża poziom cukru we krwi tak skutecznie, jak czarna? Ciężko znaleźć innego lidera. Jeśli nie słodzisz, jest ona niemalże bezkaloryczna. Nie dostarcza ci cukru pod żadną postacią. Jednocześnie zmniejsza jego ilość we krwi. Jakie jeszcze działania wspierające zdrowie wykazuje?

- opóźnia proces starzenia się organizmu dzięki pozytywnemu wpływowi na komórki ciała;

- zapobiega uszkodzeniom DNA w komórkach;

- zwalczają toksyny, które pojawiają się w organizmie;

- częściowo niweluje skutki biernego palenia;

- hamuje powstawanie nowotworów;

- obniża ciśnienie tętnicze;

Aby zachować te właściwości czarnej herbaty, trzeba ją odpowiednio zaparzyć. Temperatura wody powinna wynosić 100 stopni. Koniecznie dowiedz się też, jak długo powinieneś parzyć daną herbatę. Zbyt krótki czas może sprawić, że do wody nie uwolnią się wszystkie substancje wspierające zdrowie.

Jaka herbata obniża poziom cukru we krwi – jak często powinieneś ją pić, by osiągnąć optymalne działanie?

Dla osiągnięcia efektów zdrowotnych ważne jest regularne picie herbaty. Według badań różnego rodzaju zieloną trzeba pić codziennie, najlepiej 4 – 5 filiżanek. Taka dawka sprawi, że organizm odczuje pozytywne działanie substancji w niej zawartej. Warto postawić na różnorodne smaki, żeby nie zniechęcić się piciem wciąż tego samego.

Jeśli chodzi o czarną herbatę, 4 filiżanki to odpowiednia dawka. Wystarczy, żeby odczuć jej działania wspierające zdrowie.

Wiesz już, jaka herbata obniża poziom cukru we krwi i wpływa korzystnie na organizm. Wiesz także, jak zaparzyć każdą z nich i w jakich dawkach spożywać. Teraz opowiemy o jednej, ważnej kwestii, jaką są przeciwwskazania.

Czy jesteś w grupie osób, które powinny ograniczyć ilość wypijanej herbaty? Sprawdź!

Mimo ogromu działań prozdrowotnych, herbaty wypijane w dużej ilości nie są wskazane dla każdego. Zielona utrudnia wchłanianie żelaza do organizmu. Dlatego powinny jej unikać osoby, które kiedykolwiek miały problem z anemią. Wypłukuje ona wapń z organizmu, dlatego osoby z osteoporozą powinny być ostrożne. Kobiety w ciąży powinny znacznie ograniczyć jej ilość, ponieważ hamuje przyswajanie kwasu foliowego.

Czarna odradzana jest małym dzieciom. Zbyt mocno pobudza organizm. Podobnie jak w przypadku zielonej i tutaj utrudnia wchłanianie żelaza. Unikać jej powinny też osoby nadwrażliwe na teinę. Jaka herbata obniża poziom cukru we krwi i jest bezpieczna dla wszystkich? Nie ma takiej, która odpowiadała będzie każdej osobie. Nawet najzdrowszy produkt spożywczy jest niewskazany dla konkretnej grupy osób. Zanim więc zaczniesz spożywać duże ilości herbacianego naparu, upewnij się, że ci nie zaszkodzi.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl