do kasy suma: 0,00 zł

Ostropest – przyjaciel wątroby

0
Ostropest – przyjaciel wątroby

Ostropest plamisty to roślina o zadziwiających właściwościach zdrowotnych. Stosowana regularnie skutecznie oczyszcza i odtruwa organizm, a także wspomaga pracę wątroby, pęcherzyka żółciowego i nie tylko.

Ostropest – na co działa?

Jakie właściwości ma ostropest? Przede wszystkim warto zauważyć, że roślina ta posiada aż trzy substancje, które mają zbawienny wpływ na wątrobę. Określa się je nazwą “sylimaryna”. Dojrzałe nasiona ostropestu zawierają około 4-6% tych substancji. Dzięki nim ostropest ma działanie:

• detoksykujące, antyoksydacyjne, rozkurczowe;
• przeciwzapalne;
• stabilizujące strukturę błon komórkowych;
• żółciopędne, żółciotwórcze;
• ochrania wątrobę przed działaniem trucizn;
• obniża poziom złego cholesterolu we krwi;
• hamuje wytrącanie się blaszek miażdżycowych;
• skutecznie zapobiega wystąpieniu marskości wątroby;
• zahamowuje reprodukcję komórek nowotworowych.

Nasiona ostropestu aż o 50% podnoszą poziom glutationu w organizmie. Substancja ta odgrywa ogromną rolę w odtruwaniu organizmu. To silny przeciwutleniacz (znacznie silniejszy niż witamina C oraz witamina E), który skutecznie chroni wątrobę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez działanie wolnych rodników. Ponadto glutation wspiera regenerację i wymianę już uszkodzonych komórek na nowe, a także łagodzi dolegliwości związane z różnymi schorzeniami wątroby, takimi jak między innymi infekcje wirusowe czy marskość wątroby.

Kto powinien stosować ostropest plamisty?

Komu pomógł ostropest plamisty? Według licznych badań naukowych, roślina ta jest niezwykle przydatna dla osób, które cierpią z powodu toksyczno-metabolicznych uszkodzeń wątroby. Takie dolegliwości mogą być spowodowane na przykład nadużywaniem alkoholu, długotrwałą kuracją antybiotykami, chemioterapią czy zatruciem grzybami. Ostropest sprawdzi się również przy zaburzeniach czynności wątroby, jakie powstały wskutek złej diety bądź na tle cukrzycowym. Roślina ta działa także profilaktycznie i leczniczo w przypadku kamicy żółciowej. Komu pomógł ostropest plamisty jeszcze? Badania wykazały, że ostropest jest również pomocny przy wirusowym zapaleniu wątroby typu C, a także zapaleniu dróg żółciowych, woreczka żółciowego i przy endometriozie. Ponadto ostropest pomaga wyregulować cykl menstruacyjny i skrócić jego czas w przypadku, gdy trwa wyjątkowo długo. Ostropest działa również zbawiennie na choroby skóry, takie jak łuszczyca i stany zapalne.

Ostropest plamisty jak stosować?

Ostropest plamisty można stosować w różny sposób. Przede wszystkim należy zauważyć, że składnik ten można przyjmować w formie całych nasion, zmielonych nasion czy oleju. Ostropest plamisty – jak stosować?

• gryząc całe nasiona (jak słonecznik),
• zmielony dodać do potraw (jak przyprawę, maksymalnie 2 łyżeczki dziennie),
• dodać olej z ostropestu do swojej codziennej diety.

[product id="752,788,839"]

Olej z ostropestu – jak stosować?

Olej z ostropestu zapobiega wystąpieniu kamieni żółciowych, wspiera pracę wątroby, działa żółciopędnie oraz żółciotwórczo. Wspomaga również usuwanie toksyn z organizmu i skutecznie chroni wątrobę przed ich działaniem. Ma również działanie przeciwzapalne, zapobiega miażdżycy i obniża cholesterol. Olej z ostropestu jak stosować? Czy należy przyjmować ostropest przed czy po posiłku?

Zastosowanie profilaktycznie oleju polega na podawaniu jednej łyżeczki trzy razy dziennie na około 30 minut przed bądź po posiłku lub jako dodatek do potrawy zimnych, jak na przykład sałatek. Olej ten można stosować także zewnętrznie, gdyż pomaga w przypadku ran, odleżyn czy owrzodzeń. Sprawdza się także przy egzemie, trądziku, łuszczycy czy pękającej skórze. Ponadto olej z ostropestu łagodzi zapalenie i hamuje proces starzenia, wpływa również pozytywnie na suche i wypadające włosy – poprawia ich kondycję, nawilża je i wzmacnia

Objawy oczyszczania organizmu ostropestem

Jakie są objawy oczyszczania organizmu ostropestem? Pierwsze efekty można zaobserwować bardzo szybko, bo już po pierwszym dniu lub po kilku dniach regularnego stosowania ostropestu lub oleju z tej rośliny. Odczuwa się wtedy mniejsze zmęczenie, ciśnienie tętnicze wraca do normy, poprawia się również stan skóry i nie powinny występować wzdęcia. Po jakimś czasie normuje się również apetyt i można zauważyć utratę wagi.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl